Fatma Küçüker

Fatma KüçükerBursa doğumlu ve Bursa Anadolu Meslek Lisesi El Sanatları Bölümü mezunu olan Fatma Küçüker, evli ve iki kız çocuk annesidir. Yıllardır sivil toplum örgütlerinde görev alan Küçüker, HASVAK Türkiye Devlet Hastaneleri ve Hastalara Yardım Vakfı Bursa Şubesi’nin de kurucu başkanıdır.

Antika ve porselen tutkusunu bir hobiye çevirerek birçok başarılı eğitmenden ayrı tekniklerde “Sırüstü Porselen Dekorlama” eğitimleri alan Küçüker, bununla birlikte “Seramik” eğitimlerine de devam etmektedir. Amerika’da “International Porcelain Artists and Teachers, inc.” kuruluşundan üyelik kabul görüp, sertifikasını alan Küçüker, sürekli yenilikleri ve farklı teknikleri öğrenmek için çeşitli yerlerde eğitimlerine devam etmektedir.

3 yıldır Dolunay Sanat Atölyesi’nde eğitmenlik yapan Fatma Küçüker, Atölye ile birlikte başta sosyal sorumluluk projeleri olmak üzere bir çok etkinliğe ortak sinerji ile katılmış, ilk sergisini de Dolunay Sanat Atölyesi ile birlikte açmıştır.

Dolunay Sanat Atölyesi çatısı altında 4 sanatçı arkadaşı ile birleşerek dekorlamış oldukları porselenlerin imalatına da başlayan Küçüker, sanatçı arkadaşları ile birlikte bundan sonraki porselen çalışmalarını kendi ürettikleri porselenler üzerinde devam ettirmeyi hedeflemekte ve bu anlamda gerekli yurtdışı bağlantılarını kurmaktadır.

Fatma Küçüker, çalışmalarını hedefleri doğrultusunda her geçen gün ilerletmektedir…